Čo spôsobuje vyblednutie farby na vlasoch?

Zdá sa Vám, že nafarbené vlasy nevydržia lesklé dlhšie ako týždeň alebo vaša krásna blond farba, s ktorou odchádzate zo salónu , začne po dvoch týždňoch žltnúť alebo tmavnúť? Sú dôvody, prečo sa začne farba na vlasoch vyplavovovať skôr, ako by mala.

1. Šampón
Šampóny obsahujúce silikóny, parabény alebo nedajbože ovocné kyseliny, dokážu svojim zložením otvárať povrch vlasu, ktorý ľahšie uvoľňuje farbu pri umývaní. Obzvlášť agresívne voči farbám pôsobia šampóny proti lupinám.
Blond farby sú ešte náchylnejšie a preto odporúčam poradiť sa so svojim kadernikom,ktorý Vám vie odporučiť salónnu starostlivosť aj na doma. Neutrálne PH šampónu zachováva krásnu farbu po celé týždne.

2. Žehlenie vlasov
Verili by ste, že žehlenie nad 170 stupňov dokáže farbu znehodonotiť a spôsobiť jej úplné zoxidovanie?
Preto žehliť len do maximálnej teploty 170 stupňov a len s tepelnou ochranou či už vo forme krému alebo v spreji.

3. Chlórová voda, UV žiarenie
Chlorova voda dokáže spôsobiť nepekné zafarbenie blondasov do zelenkastej farby, taktiež priame slnko im na kráse nepridá. Používajte na dovolenke UV ochranu na vlasy a pokrývku hlavy ako šiltovku alebo klobúk. Poďakujú sa Vám nielen vlasy,ale aj citlivá pokožka tváre.

4. Výživa vlasov
Za každým šampónovaním nasleduje ošetrenie kondicionérom alebo maskou alebo balzámom . Tieto prípravky vlas uzavrú a tak zabránia vyplavovaniu farebných pigmentov .

V neposlednom rade vplýva aj kvalita použitej farby na to,ako dlho nám bude na vlasoch držať. Preto si starostlivo vyberajte a pokiaľ sa rozhodnete pre permanentnú farbu (stálu), spoľahnite na radu vášho kaderníka :)