Ako bojovať proti červeným žilkám?

Občas nás trápia otázky,na ktoré nepoznáme odpoveď. Vybrala som tie najčastejšie a pokúsim sa Vám poradiť. 1. Ako bojovať proti červeným žilkám?


Popraskané žilky (kuperóza) vedia potrápiť nejednu z nás. Vekom sa zhoršuje ich stav, dedičnosť zohráva veľkú úlohu. Pokiaľ nechcete ich odstránenie riešiť laserom, skúste sa vyhýbať veľkým teplotným výkyvom, saune, horúcim, pikantným a korenistým jedlám, fajčeniu, alkoholu a častým peelingom. Zvýšte prísun vitamínu C.
Malý tip: namočte vatové tampóny do  octu zriedeného s vodou a priložte na pleť. Následne pleť ošetrite výživným krémom s vitamínom C a K.


2. Ako zabránim žltému odtieňu pri domácom farbení na blond?


Dokonalá blond farba je náročná na docielenie a aj na údržbu.
Pokiaľ ste presvedčená, že si chcete vlasy odfarbovať doma, uistite sa,že ste zakúpili správny odtieň určený k vašej prirodzenej farbe vlasov. Farbu nikdy nezmývajte skôr, ako je uvedené v návode a ani nenechávajte pôsobiť dlhšie. Dôsledne dodržujte návod na použitie. Pokiaľ je vaša prirodzená farba hnedá a tmavšia, obráťte sa radšej na skúseného kaderníka. Rozhodne to je v konečnom dôsledku lacnejšie ako neskoršie opravovanie napáchaných škôd. Ak vás trápia len žltkasté odlesky, použite pri každom druhom až treťom zmytí tzv. silver šampón ( modrý alebo fialový šampón ), ktorý neutralizuje teplé odlesky na blond vlasoch. Pozor, jeho funkcia nie je zosvetlit a ani zafarbiť, on len obaľuje povrch vlasu . Efekt je len dočasný.
 
3. Ako  predídem tmavým kruhom pod očami?


Tmavé kruhy bývajú dedičné, nie vždy sú poznávacím znamením preflámovanej noci :)
Koža pod očami je veľmi tenká, snažte sa preto pri odličovaní príliš netlačiť a nešúchať pokožku. Zvoľte kvalitné očné krémy (skúste ich uchovávať v chladničke, má to skvelý chladivý  efekt) a  dodržujte pitný režim. Vyššie položený vankúš a dostatok spánku zmierňujú ich intenzitu a taktiež zábaly vyrobené z vatových tampónov namočených v čiernom čaji zjemnia tmavé stopy,kofeín tenkú pokožku v očnom okolí krásne napne. Ak máte pocit,že zlepšenie neprichádza a  s týmto problémom  bojujú už celé generácie vo vašej rodine, existuje veľké množstvo kvalitných korektorov pod oči, ktoré ich spoľahlivo prekryjú .


Ďakujem za vaše otázky a teším sa na ďalšie :)