Ako sa správne starať o pleť?

Kaderníctvo Katarina Visage Žilina

Rozžiarená, bezchybná pleť. Kto by ju nechcel?

Málokto ju však dostane do vienka ako dar.
Obdobie puberty a dospelosti nás už núti venovať jej pozornosť. Či už je to akné, kde je starostlivosť častokrát spojená aj s návštevami u lekárskej kozmetičky alebo príznaky starnutia, ktoré chceme oddialiť na čo najdlhší čas. Každý by si mal vyhradiť čas na svoju pleť.
Na pleti sa nám odráža zdravotný stav, nedostatok spánku, stres, fajčenie, hormonálne výkyvy...
Čím sme starší, tým ťažšie zakryjeme známky únavy a prebdelé noci. Taktiež nesprávne odličovanie dokáže napáchať nemalé škody. Preto vám poradím, ktoré prípravky ako používať.

Dvojfázový alebo nemastný odličovač očného make upu:

Na šetrné odlíčenie očí a najmä vodeodolnej maskary odporúčam odličovač s ukľudňujúcimi zložkami,ktorý šetrne a účinne zbaví okolie očí nánosov líčidiel. Teraz sa už vyrábajú dokonca prípravky, ktoré posilňujú mihalnice a bránia ich lámaniu. No platí pravidlo: netrieť príliš silno! Radšej nasiaknutý tampón priložiť na oči a odličovač postupne maskaru rozpustí. Trením si môžme podráždiť pokožku alebo aj polámemať mihalnice.

Čistiace mlieko , čistiaci gél:

Týmito prípravkami odstraňujeme nečistoty na pleti,make up, púder. Jemne masírujeme pokožku tváre a vlhkým tampónom postupne odstraňujeme. Taktiež nie je potrebné zbytočne tlačiť, prípravky na pleti splnia svoju úlohu aj pri jemnej masáži.

Tonikum, pleťová voda:

Tonikum alebo pleťová voda majú funkciu pleť osviežiť a otvorené a vyčistené póry uzavrieť . Všetko má svoju postupnosť a tonikum je takým ukončením fázy čistenia. Nie je potrebné po ňom pleť znovu umývať, pretože má blahodárne ukludňujúce účinky . Nie som zástancom pleťovej vody s alkoholom, nakoľko alkohol vysušuje a je agresívny k pleti. Výnimkou je hĺbkové čistenie, po ktorom treba pleť dezinfikovať.

Micelárna voda:

Micelárna voda by mala byť používaná len v takých prípadoch ako napríklad pri cestovaní alebo pri výnimočných udalostiach, keď nemáme čas alebo priestor použiť všetky tri čistiace prípravky. Micelárna voda má totiž nesmiernu silu v odstraňovaní nečistôt a dlhodobé používanie môže spôsobiť vysušovanie pokožky.

Keď máme pleť takto krásne vyčistenú, nanesieme pleťový a očný krém.. Nočné krémy bývajú výživnejšie a mastnejšie ako denné, pretože v noci sa nám telo regeneruje a výživné látky sa ľahšie vstrebávajú do pokožky. Preto je vhodné napríklad aj pleťovú masku nanášať skôr vo večerných hodinách, aby jej vypínajúce alebo hydratačné účinky mohli pôsobiť počas noci, keď sa nám telo regeneruje.
Čo sa týka denného krému, ten nanášame spolu s očným krémom po rannom čistení. Ráno sa po nočnej regenerácii totiž na povrchu nazbierajú nepotrebné nečistoty a tie treba ráno odstrániť mliekom a dočistiť pleťovou vodou. Následne nanesieme denný krém, jemne vklepkáme očný krém a pleť je pripravená na nanesenie make upu, ktorý má funkciu pokožku tváre chrániť celý deň pred smogom, nečistotami a slnečným žiarením .

Skúste sa starať o svoju pleť, ona vám to niekoľkonásobne vráti :)
Dostatok spánku a hydratácia zvnútra aj zvonku vás omladia o niekoľko rokov.

Katarina Bašistová
Katarina Visage