Jarná starostlivosť o našu pokožku

Kaderníctvo Katarina Visage Žilina


Po zime,kde dostala naša pleť naozaj zabrať  a musela sa popasovať s teplotným výkyvmi, môže naša pokožka pôsobiť mdlo . Ako jej prinavrátiť sviežosť a jas?
1. Hydratácia


Áno, počuť to z každej strany,že treba dodržiavať pitný režim, no nie je to klišé, je to naozaj tak. Skúste na dva týždne dodržiavať režim prispôsobený vašej výške a váhe ( na každý pätnásty  kilogram telesnej hmotnosti by ste mali vypiť 0,5 l vody. Výpočet pre 60kg vážiaceho človeka:
60:15=4
4 x 0,5=2 litre vody)
Badáte pozitívne zmeny? Výborne, už len si osvojiť tento návyk . Voda hydratuje,osviežuje,očisťuje, vďaka nej menej jeme, vyplavuje nečistoty, vypína pleť... pozitíva by sme mohli menovať donekonečna .


2. Obmedzenie cukru a priemyselne spracovaných potravín


Cukor , sacharidy a umelo spracované potraviny sú živinami pre kvasinky, ktoré v našom tele žijú  a spôsobujú nepekné vyrážky a zápaly v tele. Vylúčením týchto potravín nedáme kvasinkám šancu na prežitie.3. Zelené potraviny a smoothie


Stále viac obľúbené smoothie môže  nahradiť jedno alebo viac jedál denne. Vďaka zmixovaniu dokážeme do seba dostať väčšie množstvo zeleniny a ovocia, čo by sme inak iste z časového dôvodu nestihli.   Odporúčam do každého pridať aj červenú repu, je bojovníkom proti rakovine  a zelený jačmeň alebo baby špenát. Majú na pleť úžasný účinok.


4. Spánok a pohyb


Pohybom rozprúdime v tele krv a okysličujeme tým pádom aj pokožku, ktorá sa nám odvďačí sviežim vzhľadom. Rovnako ako šport, tak aj relax a oddych dopĺňajú fyzickú aktivitu ako jing a jang . Rovnováha v tele sa ukazuje aj navonok. Stres má veľmi zlý dopad na náš výzor. Je ťažko sa mu vyhnúť, no vyvážiť to môžme víkendovou prechádzkou do lesa, kde každý dokáže nájsť kľud na usporiadanie myšlienok.


5. Krémy a masky
 
Pri kúpe krému a masky sledujte zloženie. Parfémy nemajú čo hľadať na vašej tvári. Môžu spôsobovať nepekné pigmentové fľaky, ktoré len ťažko odstránite. Siahnite po kozmetike neobsahujúcej parabény, silikóny, sulfáty a parfémy.
Masky si môžte vyrobiť aj doma, na mastnú a aknóznu pleť pomáhajú kvasnice, suchú pleť ošetrí roztlačené avokádo a na rozžiarenie pleti  rada používam jogurt s medom.


Dúfam, že si niektorú z mojich rád osvojíte :)


Rada by som vás vyzvala, aby ste mi posielali svoje otázky týkajúce sa krásy, kozmetiky, vlasov a líčenia, ktoré veľmi rada zodpoviem.