Krásne ruky v každom veku

Pri pohľade na naše ruky sa dá ľahko odhadnúť nielen náš vek ,ale aj starostlivosť ,ktorú im venujeme. Sú našou vizitkou a preto som zostavila pár rád, aby vyzerali čo najkrajšie.

1. Umývanie riadu a upratovanie zásadne v rukaviciach
Áno, viem, že málokto to robí rád, ale neustále máčanie rúk v saponátoch je nielen škodlivé pre pokožku, dokáže dokonca vyvolať alergické kožné reakcie. Na rukavice sa zvyknúť dá a ja už si bez nich neviem upratovanie predstaviť :)

2. Krémovanie po každom umytím rúk
Znie to možno otravne,no po vlastnej skúsenosti vrelo odporúčam si vytvoriť návyk a mať krém na ruky vždy po ruke. Malé cestovné balenie v kabelke nezaberie veľa miesta.

3. Občasný peeling
Zbavenie pokožky odumretých buniek omladzuje a prekrvuje naše ruky a tým im zaručíme mladistvý vzhľad.
Môj tip: olivový olej zmiešame s kryštálový cukrom a zmes nanesieme na ruky. Masírujeme pár minút a umyjeme vlažnou vodou. Krémovanie nie je potrebné, olivový olej ich krásne zhydratuje. Nemusíte kupovať žiadne drahé prípravky,všetky suroviny máte doma :)

4. Nechty
Pilníkujeme zásadne jedným smerom, aby sme nespôsobili ich štiepenie. Sklenený pilník je najvhodnejšia varianta, kovovým by som sa vyhýbala. Spevňujúce priehľadné laky by mali byť podkladom pre tmavšie laky,aby nám nechty nestmavli. Ak nám predsa len naberú nepekný žltý nádych, postačí prekrojený citrón, do ktorého ponoríme prst a niekoľko sekúnd ho krúživými pohybmi zbavujeme nechceného zafarbenia.

Verím, že vyskúšate moje tipy a po čase zbadáte zmenu k lepšiemu .